23. január 1938

03.08.2010 14:38

Polárna žiaraO šiestej hodine sa stal nezvyčajný úkaz, že to ľudia ozaj do toho času také dačo nevideli. V novinách to pomenovali Polárna žiara. Ukazovala sa nad Vyšnými Ružbachmi a postupovala pomaly dolu nad Lackovú, Kamienku, Jarabinu a vždy ďalej dolu. Tam sa už začala rozšírovať na juh aj na sever. A znovu sa objavila na tom mieste odkiaľ vyšla tá prvá a postupovala zase na západ. To bolo ozaj čudesné zjavenie. Roztiahnuté to bolo po celej oblohe a sa to striedalo, ráz v jednej strane bolo veľmi červené na inom mieste sa tá hustá červeň objavovala tak o 10 hodine, to už bolo roztiahnuté všade. Potom sa začala postupne sťahovať nazad odkiaľ vyšla. Tak, že o 12 hodine bola už nad Vyšnými Ružbachami, ale bola taká hustá, zbitá dokopy, že bola až čierno-červená i tam sa stratila. Počasie bolo dosť obstojné, sneh bol rozpustený, ale zem bola pokrytá ľadom čo ostal po snehu. Tak, že to bola predzvesť na tú druhú svetovú vojnu.

—————

Späť


Diskusná téma: 23. január 1938

Dátum: 11.10.2019

Vložil: HelenSnace

Titulok: XEvil môže zlomiť akúkoľvek Captcha.

Ahoj.

Kde môžem stiahnuť XEvil zadarmo na svojich webových stránkach?
Mám informácie z vašej podpory. XEvil je naozaj najlepší program pre riešenie captcha, ale potrebujem najnovšiu verziu.

Vďaka.

Odpovedať

—————

Dátum: 11.02.2011

Vložil: Mia

Titulok: polárna žiara

čoby sa ti nepodarilo...len sa treba dočkať.....taký úkaz je fakt fascinujúci...určite by každý rád videl na vlastné oči tento prírodný úkaz

Odpovedať

—————

Dátum: 02.02.2011

Vložil: mark

Titulok: polárna žiara

škoda, že v roku 2010 bolo zamračené a nenaskytol sa nám taky úkaz ako v spomínanom článku. Tak snaď sa mi niekedy tu polárnu žiaru podarí vyfotiť.

Odpovedať

—————